DOĞAL KEFİR MAYASI

KEFİR-KAFKASLARIN UZUN YAŞAMA SIRRI

Kullanımı ( içimi ) ve hazmı çok kolay olan kefir hücre yenileme özelliğine sahiptir. Mucize içecek kefir özellikle bağırsaklardaki maddelerin küreselleşmesini önlediğinden ömür uzatıcı olduğuna inanılır. Kafkasyalıların kefirin yararlarını bildiklerinden çocuklarına ile su gibi içirirler.

Kafkasya’ da yüzyıldan fazla yaşamak çok sıra dışı bir durum değildir. Protein , yağ , laktoz ve mineraller bakımından hayli zengin ilaç tedavisi kesilmeden kullanıldığı zaman kandaki kötü kollestrolü azaltır, tansiyonu düşürür, idrarı sulandırır, vücuttan atılması gereken maddelerin gidişini kolaylaştırıyor, bağırsak hareketlerini hızlandırıyor, bulaşıcı, sarılık , eklem hastalıkları, ishal , kabız , kan kaybı, idrar torbası hastalıkları, doğum sorunları, şeker düşürüyor ve en önemlisi KANSERİ GECİKTİRİYOR…

Hazmının kolay , proteince zengin oluşu nedeni ile Kefir hastalar ve çocuklar için önemli bir besindir.Hatta 20-30 günlük çocuklara bile günde bir iki kaşık içirilmesi önerilmektedir. Doktorlar, hastalarına ilaçların yanında birde kefir içmelerini tembihliyor.
Ayrıca yapılan araştırmalarda kefirin kadın ve erkeklerde cinsel gücü arttırdığı da bildirilmiştir. Hücre yenileme sayesinde de kadınlar tarafından cilt maskesi olarak kullanıldığı da bilinmektedir.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel SEZGİN,  bir araştırmaya göre kefirin içinde yer alan maddelerin kanseri %53,6 oranında azalttığını ve ayrıca kefirin kanseri önleyici ilaçlarla kullanılması halinde kanserin tekrarlanma riskinin %67 oranında azalttığını da ortaya çıkarttığını belirtmiştir.

Ayrıca kefir sinirsel rahatsızlıklara, iştahsızlık ve uykusuzluk içinde yararlı olmaktadır.Ülser yüksek tansiyon , bronşit, astım hastalarının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Kefir içimi hoş ayran tadında ve kokusundadır. Çocuklarınıza rahatlıkla içirebilirsiniz. Meşrubat olarak veya yemeklerinizin yanında tüketebilirsiniz.

Mayalama ve süzme işleminde kesinlikle metal kap, kaşık ve süzgeç kullanmayınız. Ve klorsuz su kullanınız.

Bir müddet sonra mayanız çoğalacaktır. bu normal bir durumdur. Fazlasını eşiniz dostunuzla paylaşabilir veya. Klorsuz su içinde buz dolabında saklayabilirsiniz.

KEFİR  NASIL MAYALANIR..?

-Kefir mayalamak çok basittir mayayı  1/2 Kg  25-30 derecede sütün içine katılıp 15-18 saat bekletildikten sonra plastik süzgeçle süzülüp maya alınır ve tüketime hazırdır.  Süzülüp ayrılan maya ile tekrar tekrar mayalama işlemi yapılır. Mayanın ömrü sonsuzdur.  Zaman içinde mayanız çoğalacaktır, bu normal bir durumdur.


Gönderilecek maya yaş doğal Kefir Mayası: Fiyatı 20.- TL dir. 1/2 Kg sütü mayalayacak miktardadır ve süt içinde gönderilmektedir. İlk içeçeğiniz 250 cc kefir bedavadır....

İsteyene  ev yapımı içime hazır kefir:  1,5 LitreFiyatı:7.5 TL.dır.

5 Litre ev yapımı içime hazır kefir:  Fiyatı  25.- TL.dır.
Kargo ücreti: Maya için  MNG kargo ile anlaşmalı olarak  7.- TL dır.

5 Litre kefir için kargo ücreti :17,50TL dir.

============================================

KURU  FASULYE   ve  NOHUT

Gübresiz ve ilaçsız yetiştirilmiş doğal pişken fasulye:

1-İri Boy Kg Fiyatı: 18,5TL

2-İri ve küçük boy karışık elenmemiş: 16.-TL

3-Küçük Boy: 15.-TL

NOHUT. Gübresiz pişken iri beyaz nohut Koçbaşı tabir edilen..

Kg. Fiyatı: 11.-TL

Not. Bakliyat 3 Kg dan az gönderilmez..