#
#
#
#
#

Anadolu'da yıllarca ekilen soyu muhafaza edilmiş GDO'suz. Yerli cins, doğal İlk günkü orjinalliğinde özlediğimiz tad ve kokuda lezzetli sebze ve meyve tohumlarını satışa sunuyorum.  Biliyorsunuz manavdan,marketten,pazardan aldığımız sebze ve meyvelerden bir tat alamaz olduk. Örneğin aldığımız domatesi yerken domates mi yiyoruz, salatalık mı yiyoruz belli değil, ne tad var ne koku. Hepsi tornadan çıkmış gibi, kesiyoruz içi ya kof ya su dolu çıkmaktadır. Süt mısır diye hayvan yemi mısırları insanlara yedirmekteler. Çocuklarımız bazı sebzelerin orjinal tatlarını dahi bilmemektedir. Tohumlar ilaçlı ve boyalı olmayıp tamamen doğal haldedir. Kendi ürettiğim sebzelerin tohumlarıdır. Not: Tohumlar kesinlikle ithal ve hibrit değildir.  Anadolunun çeşitli yörelerine ait araştırma sonucu toplanmış yerli cins sebze meyve tohumlarıdır. Yetiştireceğiniz sebzelerin tohumlarını alarak seneye kendiniz yetiştirebilirsiniz.

Tohum Çeşitleri ve Fiyat
Menü
Yorumlar
FACEBOOK
KENDİ SEBZENİZİ KENDİNİZ YETİŞTİRİN

NE YEDİĞİNİZİN FARKINA VARIN


——————————————————————————————-

Not: Toptan satış yoktur..


Yorumlar

“KENDİ SEBZENİZİ KENDİNİZ YETİŞTİRİN” için 15 Yorum

 1. serdar dedi ki:

  Tebrik ediyorum, vatana millete gelecegimize guzel bir hizmet sunuyorsun… Keske tarimla ugrasan herkes bu kadar duyarli olabilsede yerli ve tadi tuzu lezzeti kokusu doal olmasi gereken yerli tohumlarimiza geri donebilse…

 2. Cemal top dedi ki:

  Selam ve saygılarımla
  Buradaki vermiş olduğunuz bilgilerden yararlanmaya çalışacağım. Bende doğal bitki üretmek için hazırlık yapmaktayım. İhtiyaç duyduğumda sizden tohum talebinde bulunacağım.Şimdiden teşekkürlerimi bir borç bilirim.

 3. OSMAN45 dedi ki:

  Engin bey kardeşim,

  Öncelikle ziyaretimizde bizlere gösterdiğin misafirperverliğine teşekkür ederiz. Domates ve diğer tohumları buzdolabına koyarak gözümüz gibi saklayıp zamanında toprakla buluşturacağız. Saygıdeğer eşine selam ve sevgilerimizi ilet lütfen.

  Herşey gönlünce olsun.

 4. Hüseyin Ersan dedi ki:

  Bu sene ilk defa ektiğim sebzelerden eski lezzeleri aldım. Domates kokulu domatesi özlemişiz. Kendi ektiğim doğal sebzeleri gönül rahatlığı ile ailece yedik önümüzdeki sene için de tohum alacağım inşallah teşekkür ederim,işleriniz kolay gelsin teşekkürler.

 5. Dr. Emin Dönmez dedi ki:

  Ben tarım bakanlıgı Türkiye tohum genbankası sorumlusuyum. Gen bankamız 1 yıl kadar önce acıldı internetten ismini girerseniz bu konuyla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Gen bankamız bütün tohumları sonraki nesillere kaybolmadan ulaştırmak üzere korunması amacıyla kurulmuştur. Özellikle nesli tükenmekte olan yöresel tohumlar önemlidir. Bankamıza gelip görmenizden mutluluk duyarız. Ayrıca yöresel tohumları bankamıza bagışlarsanız sizin adınıza kaydederiz, böylelikle tohumların yüzlerce yıl belkide ilelebet kaybolmadan gelecek nesillere aktarılmasında katkıda bulunabilirsiniz.
  saygılar ve mutlu günler dileklerimle
  Dr. Emin Dönmez
  Türkiye Tohum Gen Bankası

  • admin dedi ki:

   Sn. Hocam,
   Elimde nadir bulunduğunu düşündüğüm tohumları gönderip ileriki kuşaklara aktarılmasında katkıda bulunacağım.Saygılarımla..
   Engin Yüksel

 6. NURETTİN TEZCAN dedi ki:

  SEVGİLİ MÜDÜRÜM,
  SİZİ TELEFONLADA OLSA TANIDIĞIM İÇİN ÇOK MUTLU OLDUM.
  BU SABAHTAN BERİ HEP SİTENİZE BAKIP RAHMETLİ BÜYÜKLERİMİZİN YETİŞTİRDİĞİ SEBZE VE MEYVELERİN HAZZINI DUYDUM.BUNDAN BÖYLE EN BÜYÜK DESTEKÇİNİZ OLACAGIM.ELLERİNİZE SAĞLIK. KALIN SAGLICAKLA.
  NURETTİN TEZCAN
  EMEKLİ KAYMAKAM VE GAZETECİ

 7. tengiz dedi ki:

  Geçen sene sizden aldığım tohumları ektim. İnanın çoğundan memnun kaldım. Özellikle patlıcan, bamya,domates, karpuz, kavun unuttuğumuz tadlarla yenidenn tanışmamızı sağladı. En çok sevindiğimde Trakya’ya özgü karagülle karpuzunu yıllar sonra tekrar tatmamdı. İnanın karpuzu yarıp o kıpkırmızı rengin içindeki siyah iri çekirdekleri görmem beni çok mutlu etti. Çok çok teşekkürler…

 8. a.çetin yücesoy dedi ki:

  Engin bey merhaba,
  Geleneksel, değişime uğramamış yerli tohum arıyor ve bulmakta çok zorlanıyordum. İnternette araştırma yaparken, sitenizi gördüğümde çok sevinmiş ve hemen o heyecanla sizi aramıştım. Tohum setini aciliyetine binaen gece çok geç saatlere kadar uğraşıp bize hazırlamıştınız. Sizlere çok teşekkür ediyorum.
  Şİmdi sezon başladı ve ayırdığım tohumların bir kısmını büyük bir heyecanla toprakla buluşturdum. Fideler büyümeye başladı bile…
  Yerli tohumlarımızla tarım yapan, tohumu muhafaza eden ve paylaşan insanlarımızın sayısını artıralım, tohumlarımız yok olmasın.
  Bu konudaki gayretlerinden ötürü, Engin beye müteşekkiriz, hep birlikte bu çabasını destekliyoruz.
  Saygılarımızla

 9. ALİ SERTAÇ BOZKURT dedi ki:

  Merhaba Engin Bey,

  Geçen sene sizden almış olduğum yerli tohumlarla çok verimli domates,biber,salatalık ve baklalar yetiştirdim. Komşularım ise yetiştirmiş olduğum sebzelerin verimini ve lezzetini resmen kıskandılar. Bu tohumları kendi bahçelerinede dikmek için tohum siparişi vereceklerini söylediler. Bu emeklerinizi ve çabalarınızı destekliyorum. Çok teşekkür ediyorum. Sağlık, ve sıhhat dileklerimle.

  Saygılarımızla,

 10. İSHAK NUR ŞEN dedi ki:

  Engin bey saygılarımı sunarım !
  Geçen yıl (2013) aldığım bir kaç çeşit tohumu yetiştirdim,bende inanamadım doğrusu yerim yazlıkta 40 m2 kadar küçük biryer ama domatesleri yemeyle bitiremedik,özellikle pembe domatesler 2 tanesi 1 kg’ı geçiyordu.Belki inanmayan olur bizim ve komşuların yemesi dışında 20 kavanoz da konserve bile yaptık.İnşallah sizin ve sizin gibilerin emekleri boşa gitmez de insanlarımız sağlıklı ürünler ve GDO suz meyve ,sebzeye kavuşur! Bizlerin hayır duasını aldınız ALLAH’ta sizi memnun etsin dilerim.
  Engüzel Günler Sağlıklı mutlu yarınlar dileğiyle saygılar sunarım!

 11. Ümit SAKİN dedi ki:

  Engin Abi öncelikle vaktini ayırıp hiç sıkılmadan, usanmadan telefonda tek tek sorularıma yanıt verdiğin için çok teşekkür ederim.. Geçen sene almış olduğum kışlık sebze tohumlarını bu güne kadar yedim ve marulları hala yiyorum muhteşem lezzetler bütün komşularım ve iş arkadaşlarım sayende yetiştirdiklerim ürünler hakkında türlü türlü övgülerde bulundular bu çok hoşuma gitti sabırsızlıkla bugun verdiğim siparişlerin gelmesini bekliyorum.. vermiş olduğun bu hizmetten dolayı çok teşekkür ederim.. ilerde bir fide satış serası kurmayı düşünüyorum emin ol senin tohumlarının devamlılığını bu fidelerle sağlayacağım iyi ki varsın 🙂

 12. Oğuz ÜNAN dedi ki:

  Engin bey, gerçekten çok değerli bir iş yapıyorsunuz. Daha önceki senelerde de sizden tohum aldım. Gerçekten hepsi nesilden nesile aktarılan hibrit olmayan geleneksel tohumlar. Bu sebeple bu işle ilgili olan tüm tanıdıklarımla tohumları severek paylaşıyorum. Lütfen yapmış olduğunuz bu değerli uğraştan vazgeçmeyin. Daha önceki siparişlerimden gördüğüm kadarıyla hediye tohumlarda gönderiyorsunuz. O da ayrı bir güzellik. Çok teşekkürler…

 13. murat fece dedi ki:

  Engin Bey , teşekkkür etmek istedim. Geçen yıl sizden aldığım tohumlardan bu yıl çok lezzetli domatesler yedik, kışlık domates sosumuzu hazırladık. özellikle çeri badem domatese ailecek bayıldık. Attığınız tohumların tüm Türkiyemizi kaplaması, gdo, hibrit vs. saçmalıklardan kurtarması dileğiyle…saygılar sunarım

Yorum yapın

bandırma web tasarım